Podpora kojení

Firma Bayer získala ocenění za dlouhodobou podporu kojení v ČR

V pondělí, 16.9. 2013 převzal Frank Held z rukou ředitelky Laktační ligy, MUDr. Anny Mydlilové ocenění „Společnost přátelská ke kojení“ za dlouhodobou podporu kojení ze strany firmy Bayer. Stalo se tak v rámci tiskové konference na pražském magistrátu. Touto akcí začal letošní Český a Světový týden kojení v České republice, který připomenul potřebu větší podpory matky a ocenil konkrétní subjekty dlouhodobě podporující téma významu kojení u nás, mezi nimi i firmu Bayer.

Spolupráce firmy Bayer a Laktační ligy probíhá na dlouhodobé bázi, v podstatě od založení Laktační ligy v roce 1998 a spočívá v kontinuální edukaci nejen personálu nemocnic, pediatrů, ale i maminek a široké veřejnosti. Společnost Bayer zahájila v roce 2005 podporu předporodních kurzů a edukaci maminek ještě před porodem. Firma Bayer se aktivně podílí na propagaci významu kojení formou edukačních materiálů pro maminky, sestry i lékaře. Jedná se např. o vydávání různých nosičů na téma kojení, DVD s ukázkami správné techniky kojení a také správné péče o pokožku novorozence. Společnost Bayer podporuje také časopis Mamita, který pojednává o novinkách a zajímavostech v oblasti kojení a je distribuován hlavně odborníkům na novorozeneckých odděleních a laktačním poradkyním. Přístup k němu mají i maminky na internetu. Spolupráce firmy Bayer s Laktační ligou dále spočívá v edukaci široké laické veřejnosti na téma kojení a péče o pokožku novorozence formou posterů, které jsou v rámci edukace matek a i otců vystaveny v porodnicích, mateřských centrech i v předporodních kurzech.

Veřejné zdraví začíná kojením

Putovní výstava fotografií

Putovní výstava fotografií na podporu kojení "Veřejné zdraví začíná kojením"

Putovní výstava fotografií

Putovní výstava fotografií na podporu kojení "Veřejné zdraví začíná kojením"
Firma Bayer získala ocenění za dlouhodobou podporu kojení v ČR

Další významnou součástí spolupráce je velmi uníkátní putovní fotografická výstava o kojení nejen v našich podmínkách. Výstava zobrazuje kojení v zemích jiných kontinentů a setkává se s velkým úspěchem nejen u odborníků.


Společnost Bayer se účastní vzdělávacích seminářů, kongresů a tiskových konferencí na téma kojení, které jsou součástí vzdělávání jak laktačních poradců z řad zdravotníků, tak i z řad matek. V rámci dlouholeté spolupráce vznikají nové, zajímavé a moderní projekty a tím se také plošně šíří podpora přirozené výživy dětí a zároveň usnadňuje možnost získat důležité informace o kojení pro maminky celé ČR i SR.