Polykarbonát – materiál zlepšující život více než 60 let

Dr. Hermann Schnell a jeho tým firmy Covestro* objevili polykarbonát v roce 1953, čímž navždy změnil způsob našeho života. Jak ukázalo následujících 60 let, polykarbonát prošel inovativním vývojem a našel si cestu do mnoha oblastí, které každý den ovlivňují kvalitu našeho života.

Od začátku, jakožto firma, která vyvinula polykarbonát, zůstává Covestro* lídrem v technologii výroby polykarbonátu. Díky mnoha užitečným vlastnostem, polykarbonáty a jeho blendy od firmy Covestro*, nalézají použití v mnoha oblastech našeho každodenního života, počínaje automobilovým průmyslem, stavebnictvím, až po zdravotnictví a elektrotechnický průmysl.


Zaujetí firmy Covestro* pro výzkum a vývoj přineslo na trh univerzální řadu polykarbonátů a blendů jako jsou polykarbonáty značkyznačky Makrolon®, blendy PC+ABS a PC+ASA vyráběné pod názvem Bayblend®, produktovou řadu blendů Makroblend® (PC+PETa PC+PBT)a v neposlední řadě vysoce teplotně odolné typy polykarbonátu Apec®. Mimo to firma Covestro* vyvinula produktovou řadu polykarbonátů vyhovující specifickým požadavkům v takových oblastech průmyslu, jako jsou zdravotnictví, LED osvětlení nebo automobilový průmysl.


Dnes, 60 let po objevení Makrolonu®, firma Covestro* pokračuje v zásadních inovacích pro průmyslovou výrobu. Otevíráme dveře na nové trhy, aplikace a vývojová řešení, které zvyšují kvalitu a pohodlí našeho každodenního života a zároveň nám pomáhají uskutečňovat naše sny.

Další informace

* dříve Bayer MaterialScience, více informací ZDE